Budowanie zdrowych relacji

Perfumy dla miłośniczek eleganckich zapachów

Perfumy to bardzo popularny produkt, który kobiety wręcz uwielbiają. Perfumy cieszą się zainteresowaniem na całym świecie. Zapach, który nosimy na ciele ma ogromny wpływ na to jak się czujemy oraz jaki mamy nastrój. Bardzo ważny jest dobór odpowiedniej kompozycji zapachowej.

Historia perfum damskich

Wszystko zaczęło się jeszcze w starożytności. W tamtym czasie olejki zapachowe używane były jako ofiara dla bogów. W Egipcie bardzo często stosowano je do ceremonii pogrzebowych. 

W Europie zaś perfumy,czy zapachy zaczęły być popularne dopiero w średniowieczu. Stosowano je wtedy jako środek, którego celem było odstraszanie insektów i chorób. Elementem kultury stały się dopiero w renesansie. XVIII wiek przyniósł nam pierwsze buteleczki z atomizerem. Ich produkcja zdecydowanie ułatwia aplikowanie pięknego zapachu.

Kompozycja zapachowa

Perfumy damskie składają się z trzech podstawowych elementów. Są to:

  • nuta głowy – jest to pierwszy zapach, który wyczuwalny jest od razu po aplikacji perfum, zazwyczaj utrzymuje się około 15 minut.
  • nuta serca – to główny składnik zapachu. Jego zapach możemy poczuć po około 30 minutach od aplikacji perfum.
  • nuta bazy – to element perfum, który utrzymuje się na ciele najdłużej, bo aż do kilku godzin. To on jest odpowiedzialny za końcowy zapach perfum. 

Jak dobrać perfumy idealne dla mnie?

Dobór idealnych perfum nie jest wcale takim prostym zadaniem. Podczas wybierania zapachu, zwróć uwagę na kilka ważnych aspektów. Zastanów się jaki rodzaj zapachu lubisz? Wolisz zapachy kwiatowe, świeże, słodkie czy może orientalne?

Następnie weź pod uwagę Twój styl i osobowość. Wolisz delikatne czy wyraziste zapachy? Chcesz wyróżniać się swoim zapachem czy raczej nie? W kolejnym kroku zwróć uwagę na swoją skórę, gdyż każdy zapach może inaczej pachnieć na danej skórze. To proste, wypróbuj zapach,który chcesz kupić na własnej skórze. 

Rodzaj zapachu

Wyróżnić można kilka rodzajów zapachów.Rodzaj zapachu zależny jest od składników zapachowych. Wyróżnić można zapach kwiatowy, orientalny, cytrusowe, drzewne czy morskie. Jeśli lubisz zapachy kwiatowe warto jest postawić na perfumy, które zawierają nasze ulubione nuty kwiatowe.

Nutą kwiatową może być jaśmin, róża, czy fiołek. Jeżeli wolisz wyraziste zapachy perfum to postaw na nuty orientalne, drzewne i morskie. 

Perfumy damskie

W drogeriach czekają na nas pułki wypełnione pięknymi flakonami perfum. Na wiosenne i letnie dni idealnie sprawdzą się perfumy damskie świeże.To perfumy, które charakteryzują się zmysłowością.

W kompozycjach zapachowych znaleźć możesz nuty zapachowe takie jak owoc granatu, magnolia, róża, piwonia czy cytrusy. Wiele kobiet, bardzo dobrze czuje się w tej kompozycji zapachowej. 

Pora dnia, a perfumy

Wybierając perfumy, warto zwrócić uwagę na porę dnia, w której używamy perfum. Jest to istotne, gdyż rano warto wybierać delikatne i lekkie zapachy, które nie będą nas przytłaczać w ciągu dnia.

Na wieczorne wyjście możemy zaś wybrać mocny i wyrazisty zapach, który podkreśli naszą kreację. 

Wytrzymałość zapachu

Każdy zapach ma swoją żywotność. Niektóre perfumy utrzymują się na ciele znacznie dłużej, a inne zaledwie parę godzin. Jeżeli wybieramy perfumy z nutami kwiatowymi, to musimy liczyć się z tym, że utrzymują się one zdecydowanie najkrócej. Zaledwie od 4 do 5 godzin.

Przez cały dzień utrzymywać może się zapach perfum z nutami orientalnymi czy drzewnymi. Przed zakupem perfum dokładnie przemyśl co lubisz, jakie zapachy preferujesz oraz czy chcesz, aby zapach utrzymywał się przez cały dzień. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.